Proč nekupovat domácí odstraňovač kamene

🦷🙄Pořád na mě vyskakuje reklama, že si mám koupit ultrasonický (ultrazvukový) čistič zubů na domácí ostranění kamene. Proč si to ROZHODNĚ nekupovat?

🦷Výrobce na stránkách uvádí, že přístroj kmitá koncovkou ve frekvenci až 36 000 kmitů za sekundu, tj 36kHz. Pokud je tomu opravdu tak, je to opravdu vysoká frekvence, při které se koncovka a vše, čeho se dotýká, opravdu hodně zahřívá. Uvnitř zubu je zubní dřeň. A pokud zubní dřeň (pulpu, ,,nerv“) takhle hodně zahřejete, může odumřít nebo se velmi vážně poškodit. Následuje veliká bolest, čištění kanálků, velký finanční výdaj. Kromě samotného zubu můžete taky hodně zahřát a tím pádem i poškodit závěsný aparát zubu. Odborně řečeno, může způsobit pulpitidu, nebo nekrózu zubní dřeně, která může přejít v periodontitidu. 
Zahřívání zubu při použití ,,vrtačky“ i ultrazvuku a dalších nástrojů je důvod, proč mají pacienti při ošetření ,,plnou pusu vody“. Masivně (!) chladíme. 💦

🦷Důležité je vzniku zubního kamene, pigmentací, zánětům dásní a dalších věcí předcházet. Naučit se dobře čistit, mít vybrané správné velikosti mezizubních kartáčků, umět je používat. S tím vám pomůže ideálně dentální hygienistka. Nejen, že si neprofesionálním použitím přístroje doma můžete ublížit, ale taky si s pravděpodobností hraničící s jistotou neodstraníte vše, je potřeba jít i pod dáseň, na zadní zuby… Neodstraní-li se vše, akorát v ústech zůstávají podmínky pro rozvoj zánětu dásní a parodontitidy. 

🦷Ušetřete peníze za zbytečný nákup a za tu cenu si radši dojděte k dentální hygienistce. Více v mém článku ,,Proč nově zubaři všechny pacienty posílají na hygienu?“ na blogu.

🦷Zacházení s ultrazvukem vyžaduje speciální techniku manipulace. Fakt nejde jenom nějak přiložit koncovku k zubu, chce to určitý sklon, rytmus, tlak. Neodbornou manipulací si můžete poškodit tvrdé tkáně zubu i práce na nich (výplně, protetika). 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s